Wideotest opalarki Steinel HL 1910 E

Lange Łukaszuk wprowadziło do sprzedaży specjalna high edition opalarki Steinel HL 1910 E. Urządzenie dostarczane jest w aluminiowej estetycznej walizce wraz z bogatą gamą osprzętu. Specjalne wydanie Steinela HL 1910 E stało się więc dla nas okazją do bliższego przyjrzenia się tej opalarce (format filmu: mp4).

 

Pomiędzy najprostszymi opalarkami dla majsterkowiczów a „wypasionymi” profesjonalnymi modelami z wyświetlaczami LCD znajdują się narzędzia dla obu grup użytkowników. Steinel HL 1910 E jest doskonałym przykładem takiego urządzenia. Zatem opalarka Steinel HL 1910 E to model zarówno dla ambitnych złotych rączek, jak i wymagających najwyższej jakości oraz wydajności zawodowców. Choć model ten nie jest wyposażony w zaawansowaną technicznie elektronikę, to jednak posiada pokrętła i przełączniki, które dość dokładnie pozwalają ustawić jego parametry pracy. Jest więc 3-stopniowy przełącznik siły nadmuchu. Na coraz wyższych biegach opalarka dmucha coraz intensywniej – od 150 l/min (I bieg), przez 300 l/min (II bieg), aż po 500 l/min (III bieg). Na najniższym przełożeniu opalarka daje „zimne” powietrze o temperaturze 50°C. Dopiero po zmianie biegu możemy osiągnąć nawet 600°C. Temperaturę zmieniamy za pomocą pokrętła z 9 położeniami.

Energię cieplną w testowanej opalarce Steinel HL 1910 E wytwarza grzałka o mocy 2000 W. Użyty w niej silnik napędza dmuchawę, która zasysa zimne powietrze z otoczenia, przesyła je do komory z grzałką i finalnie wydmuchuje podgrzane do odpowiedniej temperatury przez dyszę. Ta może być wymieniana i dobierana do konkretnego zadania, obrabianego materiału czy warunków, w jakich realizowane są prace. Wymienny system końcówek Steinel w wyposażeniu specjalnej high edition składa się z aż 5 różnych dysz – m.in. reflektorowej z zestawem węży termokurczliwych, odchylającej, szeroko strumieniowej, szeroko szczelinowej i redukcyjnej ze stopką do spawania i trzema rodzajami spoiwa prętowego z tworzywa sztucznego.

Podczas testów sprawdziliśmy, jak opalarka sprawuje się w podczas izolowania przewodów wężami termokurczliwymi (dysza reflektorowa), wyginania rur PCW (dysza reflektorowa), spawania za pomocą spoiwa prętowego z tworzywa sztucznego (dysza redukcyjna ze stopką do spawania) oraz usuwania obrzeża wykańczającego bok płyty meblowej (dysza szeroko strumieniowa). Wykonaliśmy te operacje sprawnie i szybko, co oznacza, że Steinel HL 1910 E doskonale sprawdzi się w profesjonalnych zastosowaniach. Naszym zdaniem, zakup specjalnej high edition Steinel HL 1910 E jest bardzo opłacalny zarówno dla profesjonalisty, jak też „złotej rączki” czy majsterkowicza, gdyż oprócz nowoczesnego markowego urządzenia o dużych możliwościach pracy otrzymujemy spory zestaw akcesoriów, które zwykle nabywa się oddzielnie. Steinelem HL 1910 E high edition możemy więc rozpocząć od razu pracę, bez konieczności udawania się do sklepu po dysze i inne akcesoria.

Marek Pudło, pins

 

Dane techniczne opalarki Steinel HL 1910 E

Moc

2000 W

Temperatura (I/II-III bieg)

50ºC/50-600ºC

Przepływ powietrza (I/II/III bieg)

150/300/500 l/min

Ustawianie temperatury

9 zakresów

Waga

0,85 kg

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments