Wkrętaki BahcoFit

Pod znaną marką Bahco została wyprodukowana gama innowacyjnych wkrętaków o wspólnej nazwie BahcoFit. Ponieważ nowe wkrętaki są przeznaczone do różnorodnych zastosowań, do wszelkiego rodzaju prac i dla szerokiego grona profesjonalistów, towarzysząca ich promocji akcja marketingowa przebiega pod hasłem „Do wszystkiego, dla każdego”. Przyjrzymy się bliżej tej szerokiej ofercie profesjonalnych wkrętaków.

Marka Bahco należy do grupy SNA Europe. Jest to znaczący światowy producent narzędzi, którego fabryki znajdują się m.in. w Szwecji, Francji, Hiszpanii, Portugalii i Anglii. W katalogu wyrobów pod marką Bahco jest oferowane ponad 15 tys. pozycji. Omawiane wkrętaki są produkowane w

całości w Hiszpanii.

Wkrętaki BahcoFit charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem. W nowych, dwukomponentowych rękojeściach znajduje się 75% gumy, co umożliwia optymalny chwyt narzędzia, jego dopasowanie do dłoni montera oraz wysoki komfort pracy. Należy podkreślić, że w BahcoFit jest aż o 50% więcej gumy, niż w rękojeściach produkowanych do tej pory przez SNA Europe.

To zaledwie początek, jeśli chodzi o innowacyjność wkrętaków nowej serii. Czubek rękojeści został specjalnie wyprofilowany w celu zapobiegania urazom wewnętrznej części dłoni, którą dociskamy wkrętak w czasie pracy. Na rękojeści zostały wykonane pionowe rowki, dzięki którym minimalizuje się możliwość poślizgu narzędzia w dłoni. Jednocześnie pozwala to uzyskać maksymalny moment obrotowy. Miękki materiał rękojeści o żłobionej powierzchni i wysokim współczynniku tarcia umożliwia efektywną pracę nawet w sytuacji, gdy dłoń jest spocona lub zaolejona. Narzędzie jest wykonane bardzo estetycznie i utrzymane w tradycyjnej pomarańczowo-czarnej kolorystyce Bahco. Na ciemnym tle wyraźnie widać nazwę marki oraz trwały symbol końcówki grota wkrętaka. Dzięki temu wybór właściwego wkrętaka ze skrzynki narzędziowej jest łatwy. Na końcu rękojeści wykonano otwór, który umożliwia zawieszenie narzędzia na tablicy warsztatowej. Na wkrętakach do zadań precyzyjnych oznaczono optymalne położenie małego palca. Na rękojeści został również laserowo umieszczony rozmiar narzędzia. Podobne oznaczenie naniesione techniką laserową znajduje się również na klindze wkrętaka. Część metalowa została wykonana z wysokiej jakości stali narzędziowej. Zaś precyzyjnie obrobiony grot został poczerniony.

Wkrętaki BahcoFit można kupić pojedynczo lub w zestawach. Różnią się one od siebie kształtem grota, wielkością narzędzia i przeznaczeniem. Biorąc pod uwagę kształt grota, występują wkrętaki o końcówce płaskiej (dla wkrętów z rowkiem), a także przeznaczone do odkręcania łbów śrub lub wkrętów z nacięciem krzyżowym typu Philips (PH) lub Pozidriv (PZ). Inny rodzaj oferowanych wkrętaków to narzędzia z grotami typu Torx, Torx z otworem, oraz wkrętaki z kulistą końcówką imbusową. Kulista końcówka ułatwia wprowadzenie narzędzia do sześciokątnego gniazda wkrętu, a jednocześnie pozwala na pracę przy odchyleniu wkrętaka od osi o kąt do 30°. W zależności od wielkości wkrętu, a co za tym idzie od wielkości nacięcia gniazda na łbie wkrętu, poszczególne narzędzia mają odpowiednie wielkości grotów. Kolejne odmiany grotów są zakończone sześciokątnymi gniazdami do odkręcania nakrętek (w zakresie od 4 do 14). Są także końcówki typu Robertson o kształcie kwadratu. Tę szeroką ofertę wkrętaków uzupełniają dodatkowo przekłuwak, szydło oraz magnetyczny wkrętak do końcówek, a także elastyczny chwytak magnetyczny.

Części robocze tych narzędzi wykonano ze stopowej stali narzędziowej. Kształty wkrętaków o większych rozmiarach są kute matrycowo. Wszystkie części robocze przechodzą obróbkę cieplno-chemiczną poprawiającą ich właściwości mechaniczne. Metalowa powierzchnia jest pokryta powłoką antykorozyjną, natomiast groty wkrętaków są fosforyzowane i mają kolor czarny.

Wkrętaki przeznaczone dla elektryków są utrzymane w charakterystycznej kolorystyce czerwono-żółtej. Są także oznaczone symbolem bezpieczeństwa. Oznacza on, że narzędzia izolowane, przed dopuszczeniem do pracy pod napięciem do 1000 V dla prądu przemiennego lub do
1500 V dla prądu stałego, zostały dokładnie skontrolowane według ściśle określonej procedury bezpieczeństwa.


Zestawy wkrętaków BahcoFit oferowane są w estetycznych opakowaniach. Każde narzędzie ma w nich wyprofilowane gniazdo. Pudełka są dokładnie opisane, a specjalne okienko umożliwia obejrzenie i dotknięcie poszczególnych narzędzi. Najprostsze zestawy zawierają dwa wkrętaki (o grocie prostym i krzyżakowym). W większych zestawach pojawiają się wkrętaki o różnych kształtach grotów i rozmiarach. Można zakupić zestawy 4-, 5-, 6-, 7-, 8- lub 10-elementowe.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NARZĘDZIA DLA PRZEMYSŁU METALOWEGO RENNSTEIG

Nowoczesne technologie obróbki metali wymagają specjalistycznych narzędzi o wysokiej jakości przemysłowej. Te standardy spełniają ręczne narzędzia udarowe niemieckiej firmy RENNSTEIG.

 

Ręczne narzędzia udarowe RENNSTEIG do obróbki metali wykonano ze starannie dobranych, wysokogatunkowych stali chromowo-wanadowych, rygorystycznie przestrzegając odpowiednich norm DIN. Ponieważ przenoszą one obciążenia udarowe o dużej energii, są w całości głęboko hartowane i ulepszane cieplnie. Dzięki temu ich końcówki robocze mają twardość 54–59 HRc i mogą być wielokrotnie szlifowanie. Efektem procesu ulepszania cieplnego jest też jednolita struktura, zwiększająca żywotność tych narzędzi.
Jak wiadomo, przecinaki, punktaki czy wybijaki mają tzw. łeb służący do pobijania młotkiem. Aby zapobiec jego odpryskiwaniu, nadaje mu się

odpowiednio niższą twardość. Dlatego wszystkie łby przecinaków, punktaków i wybijaków RENNSTEIG są zahartowane do twardości 38–46 HRc (zgodnie z normą DIN 7255) i odpowiednio szlifowane.

Zestaw profesjonalnych wybijaków RENNSTEIG 425 500 6 RC

W jego skład wchodzi 6 wybijaków o wymiarach 3, 4, 5, 6, 8 i 10 mm i walcowym przekroju oraz długości części roboczej wynoszącej 50 mm. Ich końcówka robocza jest zahartowana do twardości 59 HRc, a następnie chromowana. Zaś łeb do pobijania – jak już wspominaliśmy – ma odpowiednio niższą twardość, co zapobiega jego pękaniu. Narzędzia są precyzyjnie szlifowane i malowane proszkowo. Poszczególne kolory odpowiadają ich rozmiarom i pozwalają łatwo je identyfikować. Prezentowane wybijaki to narzędzia niezbędne w wielu pracach ślusarskich, takich jak wybijanie kołków, śrub, nitów zawleczek itp. Z kolei w pracach stolarskich mogą posłużyć m.in. do dobijania gwoździ lub kołków.
Należy wspomnieć, że wybijaki RENNSTEIG dostępne są w wersjach Standard (lakierowane na złoty kolor) i Exlusive (malowane proszkowo). Można je nabyć pojedynczo lub w zestawach mieszczących się w kasetach metalowych albo z tworzywa sztucznego. Zestawy zawierają od 5 do 20 sztuk tych narzędzi, co pozwala na optymalne ich dobranie do zakresu wykonywanych prac.

Zestawy profesjonalnych wybijaków RENNSTEIG 425 502 6 i 425 152 0

Zawierają po pięć wybijaków o średnicach końcówki roboczej 2, 3, 4, 5 i 6 mm. Narzędzia wyposażono w osłonę ze specjalnego tworzywa na dłoń. Jest ona ergonomicznie profilowana i doskonale chroni użytkownika przed przypadkowym zranieniem młotkiem używanym do pobijania. Zestaw RENNSTEIG 425 502 6 zawiera wybijaki w wersji Exlusive, zaś 425 152 0 – Standard.

425 500 6 RC
Zestaw profesjonalnych wybijaków RENNSTEIG 425 154 0

Jest to komplet 5-częściowy przeznaczony do zastosowań wymagających dużej siły pobijania. Końcówka robocza wybijaków ma średnicę od 8 do 16 mm, zaś przekrój 8-kątnej części chwytowej wynosi 14–18 mm. Długość tych narzędzi to 225–290 mm. Wybijaki mają dodatkową osłonę ze specjalnego tworzywa na dłoń. Odpowiednio wyprofilowany jej kształt pewnie chroni operatora przed przypadkowym zranieniem młotkiem.

 

Zestaw profesjonalnych wybijaków RENNSTEIG 457 100 5

Zawiera 8 specjalistycznych wybijaków do prac precyzyjnych. Są to trzpienie wybijające, które prowadzi się dokładnie po obrabianej części za pomocą tulei przesuwnej. Dla zwiększenia komfortu pracy tuleja ma radełkowaną powierzchnię. Trzpień wybijający jest hartowany, a całe narzędzie pokryto chromianem cynkowym. Końcówki robocze wybijaków mają średnice: 0.9, 1.4, 1.8, 2.4, 2.8, 3.4, 3.9, 4.9 i 5.9 mm. Nadmieniamy, że w zestawie tym tylko wybijak z trzpieniem o średnicy 5.9 mm nie jest prowadzony za pomocą przesuwnej tulei.

425 154 0
Automatyczne punktaki RENNSTEIG 430 229, 430 230 i 430 231

Przeznaczono je do znakowania powierzchni metali. Są niezbędne podczas wykonywania różnych operacji ślusarskich, takich jak np. trasowanie czy zaznaczanie punktu do wiercenia. Doskonale sprawdzają się też w obróbce drewna lub plastiku. RENNSTEIG dostarcza na rynek punktaki w trzech rozmiarach: o długościach 90, 125 lub 130 mm i odpowiadających im średnicach 11, 14 lub

17 mm. Oznaczono je odpowiednio jako: 430 229, 430 230 i 430 231. Uderzenie ich hartowanej igły w powierzchnię metalu wyzwalane jest przez naciśnięcie dłonią. Siłę uderzenia, w zależności do wielkości punktaka, można regulować odpowiednio w zakresach: 20-50 N, 60-130 N lub 180-250 N. W celu zwiększenia komfortu pracy prezentowane punktaki wyposażono w specjalną 2-komponentową rękojeść ochronną. Każdy z nich ma wymienną hartowaną igłę roboczą i jest platerowany niklem.

430 229
Przecinaki i wycinaki ślusarskie RENNSTEIG 310 300 0, 311 300 0, 320 300 0 i 321 300 0

Tworzą trzecią grupę narzędzi udarowych do ręcznej obróbki metali firmy RENNSTEIG. Przecinaki nadają się nie tylko do obróbki elementów metalowych, ale mogą też posłużyć do skuwania tynku, łupania cegieł, prac rozbiórkowych czy wyburzeniowych oraz kucia bruzd pod przewody elektryczne. Część roboczą przecinaków RENNSTEIG można wielokrotnie szlifować. Przecinaki ślusarskie (310 300 0) mają długość 300 mm, szerokość krawędzi ich ostrza wynosi 26 mm, a przekrój poprzeczny części chwytowej ma wymiary 26×13 mm. Przecinaki te można doposażyć w profilowaną osłonę dla dłoni wykonaną z 2-komponentowego tworzywa (311 300 0). Należy wspomnieć, że długość wycinaków ślusarskich (320 300 0) wynosi 250 mm, wymiary przekroju ich części chwytowej – 26×13 mm, a szerokość krawędzi skrawającej – 9 mm. Wycinak 321 300 0 wyposażono we wspomnianą 2-komponentową osłonę dłoni z tworzywa sztucznego.

320 175 A1

Przecinaki do kamienia i stali RENNSTEIG 380 240 0, 381 240 0, 380 241 0 i 381 241 0

Mają zmniejszone wymiary przekroju poprzecznego w celu wygodniejszego operowania nimi podczas prac kamieniarskich. W przecinakach 380 241 0 i 381 241 0 znajdziemy specjalnie ukształtowaną część roboczą (tzw. odgiętą), która ułatwia wykonywanie niektórych operacji ślusarskich, np. ścinanie łbów nitów. Długość wszystkich przecinaków do kamienia i stali RENNSTEIG 380 240 0, 381 240 0, 380 241 0 i 381 241 to 240 mm, wymiary przekroju poprzecznego – 26×7 mm, a szerokość ostrza skrawającego – 26 mm. Przecinaki bez profilowanej osłony dłoni oznaczono jako 380 240 0 i 380 241 0, zaś wyposażone w nią – jako 381 240 0 i 381 241 0.

380 241 A1
Ekspozytor RENNSTEIG 429 110 0

Dla estetycznej ekspozycji omawianych w niniejszym artykule narzędzi udarowych RENNSTEIG proponuje specjalny ekspozytor 429 110 0. Jest to pudełko z przezroczystego akrylu ze specjalnie wykonanymi przegródkami, których wymiary odpowiadają prezentowanym narzędziom. Pomieszczą się w nim m.in.: przecinaki do metali i prac murarskich, punktaki oraz wycinaki itd. Za pomocą ekspozytora można zaprezentować aż 89 narzędzi.

429 110+429 110 0
Jan Krzos, pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu