Brzeszczoty Bosch do tworzyw sztucznych

Wzrasta znaczenie tworzyw sztucznych w wielu dziedzinach gospodarki: od przemysłu samochodowego, przez lotniczy, do budownictwa. Dlatego Bosch opracował sześć specjalizowanych brzeszczotów do wyrzynarek przeznaczonych do cięcia różnych rodzajów tworzyw sztucznych.

 

 

Grupę sześciu nowych brzeszczotów Bosch do wyrzynarek, przeznaczonych do cięcia tworzyw sztucznych, tworzą: clean for PP (T 102 D), clean for PVC (T 102 H, długość – 100 mm), clean for PVC (T 302 H, 132 mm), clean for PMMA (T 102 BF), clean for CarbonFiber (T 108 BHM) i clean for SolidSurface (T 301 CHM). Brzeszczoty mają specjalnie zopotymalizowane uzębienie dające czyste cięcie

tworzyw sztucznych. W przypadku Bosch clean for PP – polipropylenów i podobnych miękkich termoplastików (bez negatywnego efektu topienia i ponownego sklejania się ciętych krawędzi), Bosch clean for PVC (T 102 H i T 302 H) – PVC i podobnych termoplastików (bez negatywnego efektu topienia i ponownego sklejania się ciętych krawędzi), Bosch clean for PMMA – elementów z PMMA (nie powodują pękania), Bosch clean for CarbonFiber – plastików z włóknem węglowym i podobnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne wzmocnione włóknem szklanym (narzędzie minimalizuje rozwarstwienie warstwy przedniej), i Bosch clean for SolidSurface – Korianu® i podobnych twardych materiałów, takich jak np. Varicor® (dokładne przeznaczenie brzeszczotów do tworzyw sztucznych Bosch podaje tabela zamieszczona w artykule). Pierwsze trzy brzeszczoty (clean for PP, clean for PVC o długości 100 mm, clean for PVC 132 mm) wykonano ze stali HCS, clean for PMMA to narzędzie bimetaliczne (BiM: korpus z HCS, zaś uzębienie ze stali szybkotnącej HSS), natomiast clean for CarbonFiber i clean for SolidSurface to narzędzia bimatriałowe (HM: korpus z HCS, a uzębienie z węglików spiekanych). Nowe narzędzia zostały oznaczone kolorem czerwonym. Przypomnijmy, że Bosch, uwzględniając kryterium zastosowania, swoje brzeszczoty oznacza kolorami. I tak przeznaczone do cięcia drewna są pokolorowane na szaro, do stali – na niebiesko, na biało – do drewna i stali, na czarno – specjalnego stosowania.

Reasumując, Bosch jako pierwszy na świecie producent brzeszczotów do wyrzynarek opracował tego typu specjalizowane narzędzia do cięcia różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Każde ostrze jest zaprojektowane w celu rozwiązania problemów z cięciem tego typu materiałów i zapewnienia użytkownikom wyrzynarek wyraźnych korzyści praktycznych oraz ekonomicznych, tj. głównie eliminacji dodatkowych operacji obróbczych koniecznych do uzyskania wysokiej jakości krawędzi czy powierzchni elementów z tworzyw sztucznych, zmniejszenia czasu i kosztów pracy oraz stosowanych narzędzi.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar

wpDiscuz